Salezjański Ośrodek Misyjny

Najnowszy film pt. „Salezjański Ośrodek Misyjny” ukazuje pracę tej instytucji. Dzięki Ośrodkowi pomoc otrzymują misjonarze i misjonarki oraz ich podopieczni na całym świecie.

Trwający 23 minuty dokument, opowiada o działach pracy Ośrodka: adopcji na odległość, projektach misyjnych, wolontariacie, wydawnictwie, multimediach, muzeum misyjnym oraz dwumiesięczniku „Misje Salezjańskie”. W filmie widzimy pracę salezjanów, sióstr salezjanek i pracowników świeckich, dzięki którym pomoc misjom salezjańskim dociera na cały świat, od Peru aż po Wyspy Salomona.

 

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał we wrześniu 1981 roku w Łodzi, jako odpowiedź polskich salezjanów na „Projekt Afryka”, związany z wysłaniem pierwszych misjonarzy do Zambii. Od 1991 roku Ośrodek mieści się przy ul. Korowodu 20 w Warszawie i jest instytucją koordynującą misyjną działalność salezjanów w Polsce i za granicą.

Film można nabyć za dobrowolną ofiarą na misje. Dochód ze sprzedaży filmu przeznaczony jest na projekty misyjne realizowane przez Salezjański Ośrodek Misyjny.

Zamów film przez sklepik SOM

 

Nowe zdjęcia w galerii

Ostatnio wpisana intencja

Nela Kujawa
Bardzo proszę o modlitwę za Weronikę z mojej szkoły, która jest daleko od Boga oraz za dziewczynę, która miała kontakt z nieczystymi duchami oraz za jej brata.
piątek, 31 października 2014

Projekt w trakcie realizacji

Projekt nr 390 (Bangladesz) Przygotowanie miejsca pod budowę internatu w Joypur / koszt projektu 8.000 euro

Miasto Joypur należy do misji  Lokhikul, i leży na północnym wschodzie Bangladeszu (ok. 70 km od rzeki Ganges). Do parafii przynależy ponad 100 wiosek. Ludzie w większości są nieochrzczeni. Bardzo potrzebują ewangelizacji i edukacji. Wiele dzieci kończy naukę po 3-4 latach szkoły podstawowej. 70% ludzi wciąż nie potrafi czytać i pisać, a większość dzieci z wiosek nie uczęszcza do szkoły.

Więcej …


 


 
 
 
Salezjański Ośrodek Misyjny
ul. Korowodu 20
02-829 Warszawa
tel. 22 644 86 78
misje@salezjanie.pl
www.misje.salezjanie.pl
 
Działalność
Adopcja na odległość
Wolontariat
Projekty misyjne
Multimedia Don Bosco
Wydawnictwo
Animacja misyjna
Modlitwa
Dom rekolekcyjny
Muzeum misyjne
Sklepik misyjny
O nas
Placówki misyjne
Listy z misji
Nasi ludzie
Media o nas
Linki
Aktualności
Pozostałe strony
Galeria
Wspomóż misje
Pressroom
Kontakt