Salezjański Ośrodek Misyjny

Najnowszy film pt. „Salezjański Ośrodek Misyjny” ukazuje pracę tej instytucji. Dzięki Ośrodkowi pomoc otrzymują misjonarze i misjonarki oraz ich podopieczni na całym świecie.

Trwający 23 minuty dokument, opowiada o działach pracy Ośrodka: adopcji na odległość, projektach misyjnych, wolontariacie, wydawnictwie, multimediach, muzeum misyjnym oraz dwumiesięczniku „Misje Salezjańskie”. W filmie widzimy pracę salezjanów, sióstr salezjanek i pracowników świeckich, dzięki którym pomoc misjom salezjańskim dociera na cały świat, od Peru aż po Wyspy Salomona.

 

Salezjański Ośrodek Misyjny powstał we wrześniu 1981 roku w Łodzi, jako odpowiedź polskich salezjanów na „Projekt Afryka”, związany z wysłaniem pierwszych misjonarzy do Zambii. Od 1991 roku Ośrodek mieści się przy ul. Korowodu 20 w Warszawie i jest instytucją koordynującą misyjną działalność salezjanów w Polsce i za granicą.

Film można nabyć za dobrowolną ofiarą na misje. Dochód ze sprzedaży filmu przeznaczony jest na projekty misyjne realizowane przez Salezjański Ośrodek Misyjny.

Zamów film przez sklepik SOM

 

Nowe zdjęcia w galerii

Ostatnio wpisana intencja

Kasia i Paweł
Prosimy Cię Maryjo o zdrowie dla naszej całej rodziny, o błogosławieństwo finansowe i dobrą pracę dla nas. Dziękujemy Ci za wszelkie łaski do tej pory wyproszone.
czwartek, 20 listopada 2014

Projekt w trakcie realizacji

Projekt nr 086 (Uganda) Children and Life Mission Calm / Koszt projektu: 30 000 usd

Misja mieści się na terenie Archidiecezji Kampala, w miejscu męczeństwa Karola Lwangi i jego towarzyszy (Męczennicy Ugandy) w Namugongo w Ugandzie. Jest prowadzona przez Zgromadzenie Księży Salezjanów. Podobnie jak organizacje społeczne, kulturalne, misja CALM została stworzona, aby nieść pomoc dla dzieci ulicy, sierot oraz narażonych na przemoc ze strony najbliższego środowiska. Pragnie stworzyć, dla tych, którzy utracili dom rodzinny, nowe bezpieczne miejsce, w którym mogliby nie tylko zamieszkać, ale zdobyć poczucie bezpieczeństwa i nadzieję na lepsze życie. W domu mieszka 128 wychowanków.

Więcej …


 


 
 
 
Salezjański Ośrodek Misyjny
ul. Korowodu 20
02-829 Warszawa
tel. 22 644 86 78
misje@salezjanie.pl
www.misje.salezjanie.pl
 
Działalność
Adopcja na odległość
Wolontariat
Projekty misyjne
Multimedia Don Bosco
Wydawnictwo
Animacja misyjna
Modlitwa
Dom rekolekcyjny
Muzeum misyjne
Sklepik misyjny
O nas
Placówki misyjne
Listy z misji
Nasi ludzie
Media o nas
Linki
Aktualności
Pozostałe strony
Galeria
Wspomóż misje
Pressroom
Kontakt