GRUPOWA ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ SZANSĄ DLA WIELU

W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Grupowa „Adopcja na odległość” skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki dzieci i młodzieży. Główny cel programu to edukacja.

DAJMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, proponujemy włączenie się w adopcję grupową. Adopcja grupowa jest odpowiedzią na apel misjonarzy. Wielokrotnie prosili nas o taką formę współpracy z nimi. Umożliwia ona zdecydowanie efektywniejsze wsparcie poprzez objęcie opieką większej liczby dzieci.

Aby przystąpić do programu grupowej "Adopcji na odległość" pobierz DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA (Word, PDF), wydrukuj i wyślij na nasz adres lub wypełnij formularz on-line.

PRZED WYPEŁNIENIEM DEKLARACJI
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ
Z ZASADAMI PROGRAMU

O ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ W MEDIACH

Część 1 z 2

Część 2 z 2

 

Nowe zdjęcia w galerii

Ostatnio wpisana intencja

Paulina
Serdecznie dziękuję Matce Bożej za wysłuchanie i wypełnienie mojej intencji. "Zaufajcie Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych a zobaczycie co to są cuda" Bóg zapłać za modlitwę.
czwartek, 25 września 2014

Projekt w trakcie realizacji

Projekt nr 361 (Timor Wschodni) Wymiana komputerów w szkole w Venilale / koszt projektu 12.000 euro

Wspólnota Sióstr Salezjanek w Venilale  od 18 lat prowadzi szkołę zawodową z internatem dla dziewcząt . Ich praca rozpoczęła się w 1988 roku. Siostry organizowały kursy kroju i szycia. Później doszły kursy maszynopisania i języka angielskiego, a z czasem także kursy komputerowe. Zainteresowanie, jakie one budziły, zrodziło ideę, aby przekształcić je w formalną, 3-letnią szkołę zawodową. W 1994 zainicjowana została szkoła zawodowa krawiecko- gastronomiczna z dodatkowymi zajęciami  komputerowymi i maszynopisania.

Więcej …


 


 
 
 
Salezjański Ośrodek Misyjny
ul. Korowodu 20
02-829 Warszawa
tel. 22 644 86 78
misje@salezjanie.pl
www.misje.salezjanie.pl
 
Działalność
Adopcja na odległość
Wolontariat
Projekty misyjne
Multimedia Don Bosco
Wydawnictwo
Animacja misyjna
Modlitwa
Dom rekolekcyjny
Muzeum misyjne
Sklepik misyjny
O nas
Placówki misyjne
Listy z misji
Nasi ludzie
Media o nas
Linki
Aktualności
Pozostałe strony
Galeria
Wspomóż misje
Pressroom
Kontakt