GRUPOWA ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ SZANSĄ DLA WIELU

W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Grupowa „Adopcja na odległość” skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki dzieci i młodzieży. Główny cel programu to edukacja.

DAJMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!

Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, proponujemy włączenie się w adopcję grupową. Adopcja grupowa jest odpowiedzią na apel misjonarzy. Wielokrotnie prosili nas o taką formę współpracy z nimi. Umożliwia ona zdecydowanie efektywniejsze wsparcie poprzez objęcie opieką większej liczby dzieci.

Aby przystąpić do programu grupowej "Adopcji na odległość" pobierz DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA (Word, PDF), wydrukuj i wyślij na nasz adres lub wypełnij formularz on-line.

PRZED WYPEŁNIENIEM DEKLARACJI
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ
Z ZASADAMI PROGRAMU

O ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ W MEDIACH

Część 1 z 2

Część 2 z 2

 

Nowe zdjęcia w galerii

Ostatnio wpisana intencja

Ania Z
Moja ukochana Matko, Tobie zawierzam moje małżeństwo zagrożone rozbiciem przez depresję mojego męża, który odrzuca jakąkolwiek formę pomocy od tych, którzy go kochają. Przemień jego serce, umysł i duszę, wyrwij z ciemności i tego co go zniewala, pomnóż jego wiarę i daj mu siłę stawić czoła problemom, aby na nowo odrodził się w miłości rodzicielskie...
środa, 27 sierpnia 2014

Projekt w trakcie realizacji

Projekt nr 376 (Kongo Brazzaville) Budowa klas dla pierwszej alfabetyzacji dzieci w Pointe Noire

Kongo Brazzaville to kraj w Afryce Równikowej, który zaledwie wychodzi z chaosu wojny. Ogromny procent analfabetów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, to tylko jeden z jej skutków. Większość z nich to dziewczęta. Siostry Salezjanki pracują z najbiedniejszymi w Pointe Noire leżącym nad Oceanem Atlantyckim. Tutaj prowadzą sierociniec dla dziewcząt, szkołę zawodową i liceum zawodowe. W ramach promocji ludzkiej siostry założyły także centrum alfabetyzacji, aby od podstaw uczyć pisania i czytania.

Więcej …


 


 
 
 
Salezjański Ośrodek Misyjny
ul. Korowodu 20
02-829 Warszawa
tel. 22 644 86 78
misje@salezjanie.pl
www.misje.salezjanie.pl
 
Działalność
Adopcja na odległość
Wolontariat
Projekty misyjne
Multimedia Don Bosco
Wydawnictwo
Animacja misyjna
Modlitwa
Dom rekolekcyjny
Muzeum misyjne
Sklepik misyjny
O nas
Placówki misyjne
Listy z misji
Nasi ludzie
Media o nas
Linki
Aktualności
Pozostałe strony
Galeria
Wspomóż misje
Pressroom
Kontakt